Stezka okolo oppida Stradonice

O stezce pro dnešní den zatím nemáme žádné informace. Našli jsme ji náhodou docela nedávno při pěším výletu na oppidum Stradonice, ale okamžitě si nás získala. Kdybyste se na ni chtěli podívat, vydejte se z Nižbora po červené naučné (velký kus cesty jde zároveň se žlutou trasou KČT). Naučná stezka pak odbočuje prudce nahoru na oppidum. Stoupejte roklí, a zhruba za polovinou nebo ve dvou třetinách úmorného stoupání budete křižovat úzkou vrstevnicovou stezku.

Pozor, mějte oči na stopkách, stezka není moc zřetelná a je zapadaná listím. My jsme se vydali doleva. Stezka pěkně obejde kopec a pak se rozdvojuje. Spodní pěkně zachovalá větev vede patrně někam zpátky k Nižboru, horní větev je téměř zarostlá, ale po pár desítkách metrů se napojí na další dobře zachovalou stezku. Kopec s oppidem, je, jak se zdá, stezkami docela prošpikovaný. Dal by se tam asi strávit celý den, my jsme si zatím prošli zřejmě jenom zlomek toho, co tam je.

Stezku očividně občas někdo používá. Přestože není udržovaná, je celkem v dobrém stavu, na většině míst by stačila jen drobná údržba.Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je Hanka Hermová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *